Menu

SYSTEMY ZARZĄDZANIA TREŚCIĄ

Nasze projekty wykonujemy od pomysłu poprzez projekt, aż po jego realizację. Strony internetowe, systemy CMS - Joomla i Wordpress nie stanowią dla nas tajemnic.

 

System zarządzania treścią (ang. Content Management System, CMS) jest to aplikacja internetowa lub zestaw aplikacji, dzięki któremu możliwe jest stworzenie serwisu WWW z możliwością łatwej aktualizacji treści i rozbudowy funkcjonalności przez upoważnione do tego osoby. Wprowadzanie treści i sposób ich prezentacji w systemie CMS odbywa się za pomocą prostego w obsłudze panelu administracyjnego. Osoby nie posiadające technicznej wiedzy są w stanie w szybko i w wygodny sposób dodawać zdjęcia, teksty, filmy oraz inną zawartość.

Główną zaletą wynikającą z zastosowania systemu CMS jest oddzielenie treści (zawartości informacyjnej serwisu) od wyglądu (sposobu jej prezentacji). Pozwala to na bardziej elastyczne i wygodniejsze zarządzanie treścią niż ma to miejsce w przypadku stron tworzonych w klasyczny sposób.Wykorzystanie szablonów graficznych stron sprawia, że zmiana koncepcji graficznej całego serwisu sprowadza się do przygotowania i zamiany szablonu, pozostawiając wprowadzone wcześniej informacje na stronach serwisu bez zmian. Dzięki takiemu podejściu proces publikacji informacji staje się prostszy, a późniejsze aktualizacje i zmiana wyglądu nie powoduje ingerencji we wprowadzone już treści.

Oferujemy róznego rodzaju systemy CMS - od systemów stosunkowo prostych, typu Wordpress aż po potężne narzędzia, takie jak Joomla.

W przypadkach, gdy zastosowanie standardowego systemu jest niewystarczające nasz zespół programistów przygotowuje autorski system CMS, który jest budowany pod konkretne potrzeby każdego klienta. Rozwiązanie takie pozwala na stworzenie systemu przeznaczonego do konkretnych celów i zastosowanie nietypowych rozwiązań, które nie są spotykane w standardowych systemach.

Joomla i Wordpress

Do wiodących systemów zarządzania treścią należą Joomla i Wordpress. Rozwój tych systemów jest niezwykle dynamiczny, a ogromna ilość dodatkowych modułów i rozszerzeń sprawia, że budowane z ich wykorzystaniem systemy mogą mieć coraz większą funkcjonalność i coraz bardziej atrakcyjną formę wizualną. Dzięki gotowym systemom czas realizacji projektu może ulec znacznemu skróceniu w porównaniu do systemów autorskich, pisanych pod konkretne potrzeby. W zależności od skali projektu oraz przeznaczenia serwisu www proponuemy naszym klientom wykorzystanie jednego ze wspomnianych wyżej systemów.

W oparciu o Joomlę i Worpressa można zbudować strony o bardzo różnym przeznaczeniu, od prostych stron informacyjnych aż po rozbudowane portale i aplikacje korporacyjne.

Upraszczając mocno można powiedzieć, że Joomla ma zastosowanie przy projektach dużych lub wymagających większej funkcjonalności, natomiast Wordpress przy projektach o nieco mniejszej skali.

Prawdziwa moc systemów typu content management tkwi w niemal niograniczonej możliwości rozbudowy o dodatkowe wtyczki i rozszerzenia. Ścisła współpraca z wiodącymi na rynku studiami developerskimi pozwala nam na użycie niestandardowych i nietuzinkowych rozwiązań i narzędzi.
Przygotowywane przez nas projekty mają atrakcyjny wygląd i dużą funkcjonalność. Pomagamy naszym klientom w wyborze systemu odpowiedniego dobranego do potrzeb naszego klienta.

Przykładowe zastosowania systemów CMS to:

strony osobiste i społecznościowe,
korporacyjny intranet lub ekstranet,
internetowe wydania gazet i magazynów informacyjnych,
serwisy reklamowe, ogłoszeniowe, promocyjne
sklepy internetowe, agencje nieruchomości, sprzedaż i rezerwacja usług,
portale tematyczne, naukowe i hobbistyczne,
witryny rządowe lub urzędowe,strony szkół, uczelni i kościołów,
strony klubów i organizacji niedochodowych,
biblioteki, galerie, zbiory dokumentów,
e-learning.
Dodatki i rozszerzenia

Standardową funkcjonalność systemów CMS można rozbudować o dodatkowe rozszerzenia, które w znaczący sposób podnoszą atrakcyjność serwisu www.
Dzięki rozszerzeniom system zyskuje nowe właściwości, pozwalające na wykorzystanie systemu do zadań, które w standardowej wersji systemu CMS są niedostępne.
Wśród proponowanych przez nas rozszerzeń znajdują się między innymi:

systemy budowy menu, pozwalają na łatwą budowę menu i jego atrakcyjną prezentację
moduły multimedialne pozwalające na odwtarzanie różnego rodzaju multimediów - filmów, zdjęć, muzyki, animacji
rozszerzone wyszukiwanie pozwalające na łatwe dotarcie do poszukiwanych treści
moduł plików, dzięki któremu możliwe jest stworzenie repozytorium plików i dokumentów
moduł aktualności przedstawiający najważniejsze wiadomości w atrakcyjnej graficznie formie
moduł zakładek służący do budowania zawartości strony opartej na zakładkach, umożliwiający przedstawienie większej ilości treści na stronie w atrakcyjny wizualnie sposób
moduł pokazu prezentacji wyświetlający ilustracje i opisy do nich w zautomatyzowany sposób
moduł komentarzy umożliwiający komentowanie artykułów i treści zawartych na stronie
moduł przedstawiający aktualną pogodę, notowania giełdowe, wpisy w Twiterze
moduł tabel pozwalający na budowę zaawansowanych tabel w aktrakcyjnej wizualnie formie
moduł wydarzeń, przedstawiający wydarzenia z kalendarza Google.
moduł koszyka, pozwalający na budowę prostych sklepów internetowych bez konieczności implementacji dużych systemów sprzedażowych